Frezowanie Kominów | Poszerzanie Kominów

Frezowanie kominów , poszerzanie kominów, rozwiercanie kominów oraz uszczelnianie kominów.

Frezowanie przewodów kominowych ( Frezowanie kominów ) polega na zwiększeniu ich wymiarów za pomocą specjalistycznego sprzętu co umożliwia montaż nowoczesnych urządzeń grzewczo- kominowych bez obawy, że „stary komin nie da rady”. Przewód kominowy po frezowaniu należy zabezpieczyć na trzy różne sposoby:

  • poprzez uszczelnienie przewodu kominowego metodą szlamowania,
  • poprzez montaż wkładu kominowego ze stali żaroodpornej,
  • poprzez montaż wkładu kominowego ceramicznego izostatycznego.

Frezujemy kominy techniką łańcuchową jak i diamentową.

Frezujemy kominy tylko i wyłącznie wybudowane z cegły.

Pamiętajmy, że naprawę komina ( uszczelnienie komina ) powinniśmy zlecić osobie posiadającej uprawnienia mistrza w rzemiośle kominiarskim.

Rozporządzenie ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 16.08.1999 w sprawie warunków technicznych użytkowania budynków mieszkalnych (Dz. U 74/99)

Frezowanie kominów

Frezowanie kominów

3. Użytkownik lokalu korzystający z przewodów i kanałów dymowych, spalinowych i wentylacyjnych może powierzać naprawę i konserwację tych urządzeń wyłącznie osobom posiadającym świadectwa kwalifikacyjne określone w odrębnych przepisach.

Frezowanie kominów, jeśli zostanie wykonane fachowo i zgodnie ze sztuką kominiarską powinno zostać zakończone poprzez uszczelnienie kominów przy pomocy masy SDK, silikonowej masy, najlepiej firmy CERMAS POLSKA. Masa do uszczelniania kominów CERMAS POLSKA jest nowością na polskim rynku chemii budowlanej. Jej zakupu można dokonać na stronie hurtowni kominiarskiej – Tutaj WWW

Frezowanie Kominów jest znacznie lepszą metodą renowacji kominów jak uszczelnianie kominów przy pomocy procesu szlamowania masą uszczelniającą.

 

Cennik:

 

frezowanie komina do  średnicy 180 mm 180 zł/mb
frezowanie komina do  średnicy 200 mm 200 zł/mb
frezowanie komina do  średnicy 220 mm 220 zł/mb
frezowanie komina i montaż wkładu kominowego ze stali żaroodpornej o średnicy  160 mm 450 zł/mb
frezowanie komina i montaż wkładu kominowego ze stali żaroodpornej o średnicy  180 mm 500 zł/mb
frezowanie komina i montaż wkładu kominowego ceramicznego o średnicy  180 mm od 600 zł/mb

 

Frezowanie kominów cennik:

Ceny za średnice nie podane w powyższym cenniku będą ustalane indywidualnie po konsultacji telefonicznej z klientem lub oględzinach na miejscu.

Podane ceny są cenami netto należy do nich doliczyć należny podatek Vat.

Standardowe ceny dotyczą klientów z miast i okolic:

Katowice, Gliwice, Sosnowiec, Dąbrowa Górnicza, Wadowice, Andrychów, Oświęcim, Miechów, Brzesko,  Racławice, Knurów, Mikołów, Żory, Rybnik, Ruda Śląska, Bytom, Piekary Śląskie, Jaworzno, Będzin, Siemianowice Sląskie, Kraków, Wieliczka, Chrzanów, Olkusz, Zator.

Elementy stalowe wykorzystywane w systemach kominowych są produkowane z zastosowaniem zaawansowanych technologii, w tym frezowania CNC (Computer Numerical Control) oraz toczenia CNC. Te metody umożliwiają precyzyjną obróbkę skrawaniem wysokiej jakości stali, co przekłada się na wyjątkową dokładność i powtarzalność wymiarów. Dzięki temu, metalowe komponenty systemów kominowych charakteryzują się nie tylko doskonałą jakością wykonania, ale także znaczną trwałością i niezawodnością w eksploatacji. Wykorzystanie nowoczesnych technik obróbki pozwala na osiągnięcie idealnie gładkich powierzchni oraz optymalnych właściwości mechanicznych i termicznych, co jest kluczowe dla bezpieczeństwa i efektywności pracy całego systemu kominowego.

Oceń:
Zadzwoń! Teraz ;-)