O ile wiele lat temu strychy w domach naszych rodziców czy dziadków służyły do ​​przechowywania niepotrzebnych rzeczy czy narzędzi, to dziś pomieszczenie to nabrało zupełnie innego przeznaczenia. Lofty stały się modne, a ich popyt stale rośnie. W miarę jak ludzie coraz częściej chcą korzystać z dostępnej przestrzeni, strychy stopniowo stają się przestrzeniami mieszkalnymi: dla jednych są interesujące ze względu na przytulność, jaką stwarzają w salonie, dla innych są idealną pracownią lub miejscem zapewniającym przestrzeń osobistą. Ale we wszystkich przypadkach strych może stać się integralną częścią Twojego codziennego życia. Współcześni architekci i projektanci są w stanie zamienić strychy w prawdziwe arcydzieła sztuki z ciekawymi i niestandardowymi detalami dekoracyjnymi, takimi jak świetliki dachowe czy estetyczne i funkcjonalne wyłazy dachowe, ale jednym z podstawowych elementów każdego poddasza jest izolacja. Jeśli strych nie jest wystarczająco ocieplony, każda wizja może zamienić się w nic. Wysokiej jakości ocieplenie poddasza zapewni komfort o każdej porze roku, dzięki czemu możesz stworzyć przestrzeń na miarę potrzeb swoich lub swojej rodziny.

Czy izolacja poddasza jest trudna?

Oczywiście koszty ogrzewania całego domu zależą od jakości izolacji dachu, a także ścian i podłóg. Izolacja poddasza jest nie mniej ważna niż izolacja termiczna innych części domu. W zależności od konstrukcji poddasza mogą mieć różne rozmiary, różne pokrycia i elementy dachu. Dlatego w celu ustalenia, jaki rodzaj izolacji jest potrzebny na poddasze, zalecamy skontaktowanie się ze specjalistami od izolacji, którzy odpowiednio ocenią sytuację, doradzą, jakie materiały wybrać do ocieplenia i jak będą przebiegać prace. Podczas ocieplania poddaszy bardzo ważne jest posiadanie odpowiedniej konstrukcji wiszącej, która utrzymuje materiały izolacyjne między krokwiami. Lofty charakteryzują się nierównymi płaszczyznami i kątami, a także spadzistą konstrukcją dachu, dlatego dobór materiałów wysokiej jakości jest szczególnie ważnym zadaniem. Materiały grzewcze muszą być wysokiej jakości, odporny na wilgoć i lekki. Standardowo stosowana jest zazwyczaj wełna mineralna, jednak obecnie istnieją znacznie bardziej zaawansowane technologicznie materiały i systemy do izolacji. Takie materiały jak panele PIR (poliizocyjanurowe), panele (pianka fenolowa), panele VIP (próżniowe) wraz z innymi komponentami mogą w łatwy sposób zapewnić energooszczędność klas A/A+/A++. Materiały izolacyjne nowej generacji wytrzymają długo, doskonale ocieplą poddasze, ochronią je przed wilgocią i parą. Wysokiej jakości izolacja poddasza pomoże Ci również znacznie obniżyć koszty energii elektrycznej, ochroni Cię przed hałasem zewnętrznym, pozwoli Ci cieszyć się chłodem latem i dłużej utrzymać ciepło w zimie, dzięki czemu odczujesz znacznie niższe koszty ogrzewania. jednak obecnie istnieją znacznie bardziej zaawansowane technologicznie materiały i systemy do izolacji. Takie materiały jak panele PIR (poliizocyjanurowe), panele (pianka fenolowa), panele VIP (próżniowe) wraz z innymi komponentami mogą w łatwy sposób zapewnić energooszczędność klas A/A+/A++. Materiały izolacyjne nowej generacji wytrzymają długo, doskonale ocieplą poddasze, ochronią je przed wilgocią i parą. Wysokiej jakości izolacja poddasza pomoże Ci również znacznie obniżyć koszty energii elektrycznej, ochroni Cię przed hałasem zewnętrznym, pozwoli Ci cieszyć się chłodem latem i dłużej utrzymać ciepło w zimie, dzięki czemu odczujesz znacznie niższe koszty ogrzewania. jednak obecnie istnieją znacznie bardziej zaawansowane technologicznie materiały i systemy do izolacji.

ocieplanie poddasza
ocieplanie poddasza

Takie materiały jak panele PIR (poliizocyjanurowe), panele (pianka fenolowa), panele VIP (próżniowe) wraz z innymi komponentami mogą w łatwy sposób zapewnić energooszczędność klas A/A+/A++. Materiały izolacyjne nowej generacji wytrzymają długo, doskonale ocieplą poddasze, ochronią je przed wilgocią i parą. Wysokiej jakości izolacja poddasza pomoże Ci również znacznie obniżyć koszty energii elektrycznej, ochroni Cię przed hałasem zewnętrznym, pozwoli Ci cieszyć się chłodem latem i dłużej utrzymać ciepło w zimie, dzięki czemu odczujesz znacznie niższe koszty ogrzewania. Panele VIP (próżniowe) wraz z innymi komponentami w prosty sposób zapewniają energooszczędność klas A/A+/A++. Materiały izolacyjne nowej generacji wytrzymają długo, doskonale ocieplą poddasze, ochronią je przed wilgocią i parą. Wysokiej jakości izolacja poddasza pomoże Ci również znacznie obniżyć koszty energii elektrycznej, ochroni Cię przed hałasem zewnętrznym, pozwoli Ci cieszyć się chłodem latem i dłużej utrzymać ciepło w zimie, dzięki czemu odczujesz znacznie niższe koszty ogrzewania. Panele VIP (próżniowe) wraz z innymi komponentami w prosty sposób zapewniają energooszczędność klas A/A+/A++. Materiały izolacyjne nowej generacji wytrzymają długo, doskonale ocieplą poddasze, ochronią je przed wilgocią i parą. Wysokiej jakości izolacja poddasza pomoże Ci również znacznie obniżyć koszty energii elektrycznej, ochroni Cię przed hałasem zewnętrznym, pozwoli Ci cieszyć się chłodem latem i dłużej utrzymać ciepło w zimie, dzięki czemu odczujesz znacznie niższe koszty ogrzewania.

Ogrzewanie poddasza. Co chcesz wiedzieć?

Każde mieszkanie można ocieplić, nawet jeśli nie jest przeznaczone do zamieszkania. Dach jest miejscem, w którym traci się większość zmagazynowanego ciepła, a jeśli jest to strych, to najprawdopodobniej ciepło ucieka przez najwyższe punkty strychu, staw biodrowy. Aby uniknąć strat ciepła, specjaliści zalecają przede wszystkim docieplenie poddasza wysokiej jakości, a dopiero później docieplenie ścian, stropu czy podłogi. Jeśli na poddaszu nie będzie mieszkania, na stropie kładzie się materiał termoizolacyjny wraz z montażem izolacji przeciwwilgociowej i powietrznej. Na nieużytkowanym poddaszu można bez problemu ułożyć wymaganą warstwę izolacji termicznej, przewody doprowadzające, sprzęt wentylacyjny i inne niezbędne elementy komunikacyjne. Warto wiedzieć, że materiały termoizolacyjne użyte do ocieplenia poddasza odpowiedniej jakości są niepalne, dobra izolacja cieplna i akustyczna oraz nieprzepuszczalna dla pary wodnej.

Przy ogrzewaniu poddasza na końcach budynku należy zainstalować systemy wentylacyjne, ponieważ poddasze wymaga wentylacji.
Jeśli dach jest utrzymywany, okna na poddaszu i dach są izolowane. Zwiększa to retencję ciepła w domu i gwarantuje szczelność całego domu.
Wspólnie ze specjalistami zdecyduj, jaki rodzaj prac izolacyjnych i uszczelniających jest konieczny w Twoim domu; określ, jakie są Twoje oczekiwania, ile obiecujesz na to wydać.
Wybierz właściwych i naprawdę dobrych rzemieślników do wykonania prac izolacyjnych. Jakość wykonywanej pracy zależy nie tylko od jakości materiałów, ale również od wysoko wykwalifikowanych specjalistów.

Oceń:
Zadzwoń! Teraz ;-)